Kilka słów o wyprawie

Plany, plany .... bez nich nie da się niczego zrealizowac...
Planuję wystartowac na przełomie kwietnia i maja 2013. Powrót? czerwiec..... dokładnego terminu nikt nie jest w stanie przewidzieć. Sądzę, że cała wyprawa powinna zając ok 40 dni. Będzie to samotna wyprawa - tylko motocykl, Afryka i ja :-). Cała trasa obejmuje (wg wstępnych wyliczeń) ok. 18000km i biegnie przez Niemcy, Francję, Hiszpanię, Maroko, Saharę Zachodnią, Mauretanię, Senegal, Gambię, Gwinea Bissau, Gwinea, Sierra Leone, Mali, ponownie Mauretania, Sahara Zachodnia, Maroko ... i wjazd do Europy. Powrót do Polski tym razem przez południowe wybrzeże Hiszpanii i Francji. Następnie Włochy, Austria, Czechy .... i do "Ojczyzny" :-). Przebycie tej trasy będzie stanowiło wytyczenie niewielkiej pętli afrykańskiej .... niewielkiej, bo Afryka to ogromny kontynent! Afryka jest drugim pod względem wielkości kontynentem (ok. trzy razy większym od Europy) i niesie ze sobą bardzo dużo (mam nadzieję!) niespodzianek. W pewnej piosence są zawarte słowa "Afryka dzika, dawno odkryta" .... chcę się przekonać czy faktycznie tak jest. Liczę na prawdziwą przygodą, poznanie ciekawych ludzi i miejsc.
Mam również nadzieję, że moja wyprawa zaowocuje nawiązaniem współpracy między UKW Bydgoszcz i odwiedzonymi przeze mnie uniwersytetami państw afryki zachodniej. Wymiana międzynarodowa studentów jest bardzo ważnym aspektem w kontekście ich doświadczenia, a co za tym idzie szansy na znalezienie godnej pracy po ukończeniu studiów wyższych. Dlatego też chciałbym, żeby efektem mojej wyprawy były nowe kontaktamy, z których w przyszłości będa mogli skorzystać studenci kierunków mechatronika oraz informatyka. Planuję podczas wypawy odwiedzić:

  • The University Of The Gambia (Gambia)
  • Centre Universitaire de Labé (Gwinea)
  • Université Kofi Annan de Guinée (Gwinea)
  • Universités de Bamako (Mali)
  • University Mohammed V AGDAL-RABAT (Maroko)
  • Universite Hassan II Casablanca (Maroko)
  • Iniversite de Nouakchott (Mauretania)
  • The University of Sierra Leone (Sierra Leone)
  • Njala University (Sierra Leone)


WSZELKIE INFORMACJE ZWIĄZANE Z PRZYGOTOWANIAMI DO WYPRAWY SĄ NA BIEŻĄCO WSTAWIANE NA KONTO FACEBOOK. KLIKNIJ TUTAJ: Afryka2013

Tak mniej więcej będzie przebiegała moja trasa


Wyświetl większą mapę